سفر وزیر فوایدعامه به ولایت فراه و افتتاح و بهره برداری از پروژه سرك لاش جوین - وزارت فوائد عامه

سفر وزیر فوایدعامه به ولایت فراه و افتتاح و بهره برداری از پروژه سرك لاش جوین

محمود بليغ وزیر فوایدعامه و عبدالرحمن صلاحی معین حفظ ومراقبت سرکها امروز چهارشنبه ٦ ثور ١٣٩٦ به منظور افتتاح دو پروژه و همچنين بررسي پروژه هاي وزارت در اين ولايت و ديدار با والي و مردم ولايت فراه به اين ولايت سفر نمودند.
در این سفر سرک لاش جوین ولایت فراه توسط محمود بليغ وزير فوايد عامه و داكتر محمد عارف شاه جهان والي فراه در حاليكه عبدالرحمن صلاحی معین حفظ و مراقبت، جمیله امینی رئیس و تعدادي از اعضاي شوراي ولايتي و بزرگان قومی نيز حضور داشتند رسما افتتاح و به بهره برداري سپرده شد.
سرك لاش جوین ولایت فراه به طول 32 کیلومتر و عرض 9 متر با دو طبقه آسفالت به ضخامت ١٠ سانتي متر و قیمت مجموعی بیشتر از 471 میلیون افغانی از کمک های دولت افغانستان و کشور جاپان ساخته و توسط اداره ملی راه سازی روستائی تطبیق گردیده است.
قابل ذكر است كه اين سرك سال گذشته قرارداد شده بود و طبق پلان قرار بود در طي سه سال تكميل شود، اما خوشبختانه ١٥ ماه زودتر از پلان معينه تكميل و به بهره برداري سپرده شده است.
در جريان اين سفر، پروژه مرمت سرک فراه- فرارود بطول 67 کیلومتر که شاهراه نمبر یک ( کابل – قندهار) را وصل میکند كه 5 کیلومتر آن با یک لایه اسفالت 5 سانتی متر به صورت اساسي مرمت شده است نیز افتتاح گرديد.
وزير فوايد عامه و همراهان از ریاست فوایدعامه ولایت فراه دیدن نموده و از نزديك ضمن شنيدن گزارشات كاري آن، مشكلات اين رياست را بررسي نمودند.
وزیر فوایدعامه، والی فراه و رئیس شورای ولایتی در یک کنفرانس خبری در مقر ولایت فراه گزارش مفصل از پروژه های تحت کار و پلانی وزارت فوایدعامه در این ولایت ارایه نموده و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
همچنين وزير فوايد عامه در حاليكه والي فراه نيز حضور داشت با جمع زيادي از بزرگان و متنفذين ولايت فراه ديدار كرده و ضمن استماع مشكلات و تقاضاهاي آنان، گزارشي از پروژه ها و اجراآت وزارت فوايد عامه در اين ولايت ارائه نمود.
گفتني است همزمان با سفر وزير فوايد عامه به ولايت فراه و سر از فردا، كار سروي سرك ابونصر فراهي نيز آغاز خواهد شد.