سفر یک روزه سرپرست وزارت فواید عامه به ولایت لغمان - وزارت فوائد عامه

سفر یک روزه سرپرست وزارت فواید عامه به ولایت لغمان

انجنیر یما یاری سرپرست وزارت فواید عامه صبح روز چهار شنبه ۸ سنبله ۱۳۹۶ طی یک سفر رسمی یک روزه با هیئت همراهش به منظور عقد قرارداد و آغاز به کار سرک مهترلام – ولسوالی بادپخ وارد شهر مهترلام ولایت لغمان شدند و از سوی والی لغمان در اقامت گاهشان مورد استقبال قرار گرفت. در این نشست، روی مسایل و مشکلات پروژه های وزارت فواید عامه در آن ولایت بحث و تبادل نظر شده و تصمیمات مقتضی اخذ گردید.
انجنیر یما یاری عقد قرار داد بخش اول سرک آسفالت شهر مهترلام – ولسوالی بادپخ را با نماینده شرکت برنده قرار دادی با حضورداشت عبدالجبار نعیمی والی لغمان به امضاء رسانده و سپس همراه با والی، معاون والی. بزرگان قومی و تعداد از وکلای شورای ولایتی کار سرک را با قطع نوار آغاز نمود.
سرک متذکره به طول ۲۰.۶ کیلومتر به نوع آسفالت که شهر مهترلام را با ولسوالی بادپخ وصل میکند که تاثری چشمگیری در بهبود وضعیت اقتصاد، امنیت، ارتباط اهالی با دیگر مناطق، خدمات اجتماعی، فرهنگی، تعلیم و تربیه و دیگر ضروریات های اولیه زندگی این ولسوالی را فراهم میکند که هزینه اعمار این سرک ۳۱۹ میلیون افغانی بوده که از طرف حکومت افغانستان تمویل و در مدت ۱۴ ماه تکمیل خواهد شد.
سرپرست وزارت فواید عامه در مقر ولایت لغمان با تعداد از وکلای شورای ولایتی، بزرگان و محاسن سفیدان آن ولایت دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار آنها چالش ها، مشکلات پروژه هاو پیشنهادات شانرا ارایه نمودند.
یما یاری ضمن اینکه به سؤالات و پیشنهادات شان جواب داد، در مورد پلان های سال جاری و سالهای آینده این وزارت معلومات اریه نمود که مورد استقبال و خوشی آنها قرار گرفت و در آخرین مرحله از سفر کاری خود از ترازوی سرخکان نیزدیدن نموده و هدایت لازم را به خاطر بهبود و شفافیت کارها به کارمندان وزارت فواید عامه داد.