وزارت فوایدعامه گزارش دست آورد های شش ماهه خویش را با حضور رسانه ها ارایه نمود

wali_admin
Sat, Aug 14 2021 9:04 AM
وزارت فوایدعامه گزارش دست آورد های شش ماهه خویش را با حضور رسانه ها ارایه نمود

انجنیر عبدالقیوم ځاځی معین تخنیکی و محمد حامد محبی معین مالی و اداری وزارت فوایدعامه، امروز پنج‌شنبه طی یک کنفرانس خبری، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت؛ گزارش فعالیت ها و دست آورد های این وزارت را از طریق رسانه ها به مردم ارایه نمودند. در این کنفرانس خبری معین تخنیکی وزارت فوایدعامه گفت: پروژه های انکشافی این وزارت از دو منبع اختیاری و غیر اختیاری تمویل مالی می شوند که در سال جاری، ۱۳۳۶ کیلومتر سرک از بودجه اختیاری تحت اعمار و ساختمان قرار داشت که از آن جمله، ۶۸۴ کیلومتر سرک‌های عمومی (درجه اول) و ۶۵۲ کیلومتر آن سرک‌های روستایی ( درجه دوم ) می باشند که از بخش اول ۱۴۰ کیلومتر در ولایات کندهار، ارزگان، تخار و لغمان و از بخش دوم (سرک‌های روستایی) ۸۹ کیلومتر آن در ولایات خوست، کندهار، کاپیسا، لغمان، ننگرهار، غور، پروان، کابل و لوگر تکمیل گردیده است و تا چهار ماه آینده ۶۵ کیلومتر دیگر آن نیز در ولایات مختلف تکمیل می شوند. معین تخنیکی وزارت افزود: مراحل سروی و دیزاین ۱۴۲ کیلومتر سرک در چند ماه گذشته تکمیل گردیده است و ۲۲۷ کیلومتر سرک تحت مراحل سروی و دیزاین قرار دارد که تا پنج ماه آینده تکمیل خواهد شد. انجنیر عبدالقیوم ځاځی معین تخنیکی وزارت فوایدعامه گفت: برعلاوه پروژه های که از بودجه اختیاری تمویل می شود؛ شماری از پروژه های بزرگ مانند بهارک _ اشکاشم به طول ۱۰۸ کیلومتر، ارملک - لامان به طول ۵۲ کیلومتر، دوشی - بامیان به طول ۱۵۲ کیلومتر، قیصار - لامان به طول ۸۲ کیلومتر، هرات - چشت شریف به طول ۳۵ کیلومتر و غیره تحت اعمار و ساختمان قرار دارند که از بودجه غیر اختیاری تمویل می شوند. در ادامه، محمد حامد محبی معین مالی و اداری وزارت فوایدعامه گفت: در سال مالی ۱۴۰۰ این وزارت بیشتر از ۱۸.۶ میلیارد افغانی بودجه منظور شده که بیشتر از ۱۰ میلیارد افغانی آن بودجه اختیاری و بیشتر از ۸ میلیارد افغانی آن بودجه غیر اختیاری می باشد که بیشتر از ۵.۵ میلیارد افغانی آن در اجرای انوایس سال گذشته و سال جاری به مصرف رسیده است. معین مالی و اداری اضافه کرد که این وزارت تا اخیر سال مالی ۱۴۰۰، برای انوایس های تحت پروسس و پلان مصرف سه ماه آینده، بیشتر از ۱۰ میلیارد افغانی از بودجه اختیاری ضرورت دارد. در ادامه کنفرانس، آقای محبی افزود: وزارت فوایدعامه بخاطر تطبیق بهتر پروژه ها و اجرای انوایس ها به صورت آنلاین، سیستم PMIS را ایجاد نموده است که بر اساس پلان مالی ماهوار، ربع وار و سالانه شرکت ها موجود می باشد و مطابق آن برای شرکت ها پول درنظر گرفته می شود و تمام پرسونل و تجهیزات شرکت های قراردادی نیز ثبت این سیستم می باشد. معین مالی و اداری اضافه نمود، سیستم PMIS گزارش پیشرفت پروژه ها را به شکل خودکار ارایه کرده و در صورتیکه شرکت عقب مانی کار داشته باشد، به شرکت قراردادی به شکل خودکار پیام هشدار ارسال می نماید. وی اضافه کرد که وزارت فوایدعامه پلان دارد بخاطر مدیریت بهتر منابع بشری و حفظ دارایی عامه این سیستم را انکشاف دهد. همچنان در اخیر کنفرانس به سوالات خبرنگاران پاسخ ارایه گردید.

Latest news

Tue, Jul 27 2021 1:35 PM
Background image

Maintenance of 6.98 km part of Kabul-Kandahar highway completed

Zabul: Ministry of Public Works announced the periodic maintenance and rebuilding of a 6.98-kilometer long road in the Shajoi district of Zabul province, which is a part of the Kabul. . .

Tue, Jul 27 2021 1:09 PM
Background image

Daikundi: The urban roads of Nili City reach 73% progress

The 8.8 km long and 14 meters wide urban roads project in Nili city, the capital of Daikundi province, is underway and has reached 73% of physical progress, so far.

According to the. . .

BACK TO NEWS