وزارت فوایدعامه گزارش دست آورد های شش ماهه خویش را با حضور رسانه ها ارایه نمود

wali_admin
شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۹:۴
وزارت فوایدعامه گزارش دست آورد های شش ماهه خویش را با حضور رسانه ها ارایه نمود

انجنیر عبدالقیوم ځاځی معین تخنیکی و محمد حامد محبی معین مالی و اداری وزارت فوایدعامه، امروز پنج‌شنبه طی یک کنفرانس خبری، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت؛ گزارش فعالیت ها و دست آورد های این وزارت را از طریق رسانه ها به مردم ارایه نمودند. در این کنفرانس خبری معین تخنیکی وزارت فوایدعامه گفت: پروژه های انکشافی این وزارت از دو منبع اختیاری و غیر اختیاری تمویل مالی می شوند که در سال جاری، ۱۳۳۶ کیلومتر سرک از بودجه اختیاری تحت اعمار و ساختمان قرار داشت که از آن جمله، ۶۸۴ کیلومتر سرک‌های عمومی (درجه اول) و ۶۵۲ کیلومتر آن سرک‌های روستایی ( درجه دوم ) می باشند که از بخش اول ۱۴۰ کیلومتر در ولایات کندهار، ارزگان، تخار و لغمان و از بخش دوم (سرک‌های روستایی) ۸۹ کیلومتر آن در ولایات خوست، کندهار، کاپیسا، لغمان، ننگرهار، غور، پروان، کابل و لوگر تکمیل گردیده است و تا چهار ماه آینده ۶۵ کیلومتر دیگر آن نیز در ولایات مختلف تکمیل می شوند. معین تخنیکی وزارت افزود: مراحل سروی و دیزاین ۱۴۲ کیلومتر سرک در چند ماه گذشته تکمیل گردیده است و ۲۲۷ کیلومتر سرک تحت مراحل سروی و دیزاین قرار دارد که تا پنج ماه آینده تکمیل خواهد شد. انجنیر عبدالقیوم ځاځی معین تخنیکی وزارت فوایدعامه گفت: برعلاوه پروژه های که از بودجه اختیاری تمویل می شود؛ شماری از پروژه های بزرگ مانند بهارک _ اشکاشم به طول ۱۰۸ کیلومتر، ارملک - لامان به طول ۵۲ کیلومتر، دوشی - بامیان به طول ۱۵۲ کیلومتر، قیصار - لامان به طول ۸۲ کیلومتر، هرات - چشت شریف به طول ۳۵ کیلومتر و غیره تحت اعمار و ساختمان قرار دارند که از بودجه غیر اختیاری تمویل می شوند. در ادامه، محمد حامد محبی معین مالی و اداری وزارت فوایدعامه گفت: در سال مالی ۱۴۰۰ این وزارت بیشتر از ۱۸.۶ میلیارد افغانی بودجه منظور شده که بیشتر از ۱۰ میلیارد افغانی آن بودجه اختیاری و بیشتر از ۸ میلیارد افغانی آن بودجه غیر اختیاری می باشد که بیشتر از ۵.۵ میلیارد افغانی آن در اجرای انوایس سال گذشته و سال جاری به مصرف رسیده است. معین مالی و اداری اضافه کرد که این وزارت تا اخیر سال مالی ۱۴۰۰، برای انوایس های تحت پروسس و پلان مصرف سه ماه آینده، بیشتر از ۱۰ میلیارد افغانی از بودجه اختیاری ضرورت دارد. در ادامه کنفرانس، آقای محبی افزود: وزارت فوایدعامه بخاطر تطبیق بهتر پروژه ها و اجرای انوایس ها به صورت آنلاین، سیستم PMIS را ایجاد نموده است که بر اساس پلان مالی ماهوار، ربع وار و سالانه شرکت ها موجود می باشد و مطابق آن برای شرکت ها پول درنظر گرفته می شود و تمام پرسونل و تجهیزات شرکت های قراردادی نیز ثبت این سیستم می باشد. معین مالی و اداری اضافه نمود، سیستم PMIS گزارش پیشرفت پروژه ها را به شکل خودکار ارایه کرده و در صورتیکه شرکت عقب مانی کار داشته باشد، به شرکت قراردادی به شکل خودکار پیام هشدار ارسال می نماید. وی اضافه کرد که وزارت فوایدعامه پلان دارد بخاطر مدیریت بهتر منابع بشری و حفظ دارایی عامه این سیستم را انکشاف دهد. همچنان در اخیر کنفرانس به سوالات خبرنگاران پاسخ ارایه گردید.

تازه خبرونه

دوشنبه ۱۴۰۰/۷/۱۹ - ۹:۵۷
Background image

د کابل – میدان ښار د ۸ کیلومتره سړک د ترمیم اساسي چارې رسماً پیل شوې

د کابل – میدان ښار د ۸ کیلومتره سړک د ترمیم اساسي چارې رسماً پیل شوې

د کابل ښار د کمپنۍ له پُل څخه د میدان ښار په لور د ۸ کیلومتره سړک د ترمیم ( قیرریزي ) چارې د ټولګټو وزارت د تخنیکي. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۱۱ - ۱۴:۴۰
Background image

د سالنګ لویې لار د ٣٠ کیلومتره سړک د ترمیم چارې دوام لري

د شمالي او جنوبي سالنګ ٣٠ کیلومتره سړک چې د افغانستان اسلامي امارت له خوا د څه باندې ٥٣ میلیونه افغانیو په ارزشت تړون شوی اوس مهال یې د ترمیم چارې په چټکۍ سره رواني دي.

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۴ - ۲۲:۳
Background image

د ټولګټو وزارت تخنیکي مرستیال د خوړو نړیوال سازمان له رئیس او د افغانستان لپاره د ملل متحد د ځانګړي استازي له مرستیال سره وکتل

د ټولګټو وزارت تخنیکي مرستیال سید ادریس میر، په داسي حال کې چې د یاد وزارت یو شمیر رئیسانو هم حضور درلود، په افغانستان کې د خوړو نړیوال سازمان ( WFP) له رئیس میرمن مری الن، او د. . .

BACK TO NEWS