بامیان: کار اعمار و ساختمان بخش پنجم سرک دوشی – بامیان جریان دارد

wali_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۵:۳۳
بامیان: کار اعمار و ساختمان بخش پنجم سرک دوشی – بامیان جریان دارد

قسمت پنجم سرک دوشی – بامیان در ولسوالی شیبر ولایت بامیان موقعیت داشته که از قریه بابکه باغک ولسوالی شیبر آغاز و تا قریه تاقه دکان این ولسوالی امتداد دارد.

بخش پنجم سرک دوشی – بامیان ۱۹.۵ کیلومتر و ۷ متر عرض دارد که در مسیر آن ۲ پایه پل، ۱۲۰۲ متر دیوار استنادی کانکریتی، ۱۲۵۳۷ متر مکعب دیوار استنادی سنگی و ۱۴۳۰ متر جویجه های آبرو نیز اعمار و ساختمان می شود.

پروژه متذکره میان وزارت فواید عامه و یکی از شرکت های ساختمانی خصوصی قرارداد گردیده، از سوی بانک جهانی تمویل می شود و اکنون کار اعمار آن جریان دارد.

در جریان کار ساختمان این پروژه، ۱۵۰۰۰ روز کاری برای مرد ها و ۱۰۰۰ روز کاری برای خانم ایجاد گردیده است و هم‌چنان برای ۱۲۰ نفر شغل مؤقتی روزانه نیز مهیا شده است.

سرک دوشی – بامیان، بخشی از دهلیز شمال – جنوب بوده که در انتقال اموال تجارتی میان ولایات شمالی، کشور های آسیای مرکزی و پایتخت کشور از اهمیت خاص استراتیژیک برخوردار می باشد و با تکمیل شدن کار آن، می تواند بدیل مناسب شاهراه سالنگ در زمان ساخت و ساز و مسدود بودن آن از اثر حوادث طبیعی باشد.

با تکمیل شدن کار ساختمان بخش پنجم این سرک، در حدود ۱۳۸ قریه با جمعیت ۳۳۳۴۸ نفر از مستفید می شوند و قریه‌جات بابکه باغک، خاکمتکی، بازار کهنه باغک، بازار باغک، زر زرک، کوته رئیس، حصارک و تاقه دکان باهم وصل می شوند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۷/۱۹ - ۱۰:۱۰
Background image

کار  ترمیم اساسی  8 کیلومتر سرک کابل – میدان شهر با قطع نوار رسماً آغاز گردید

 

 کار ترمیم اساسی ( قیرریزی ) 8 کیلومتر سرک از پل کمپنی شهر کابل به طرف میدان شهر، توسط محترم سید ادریس میر سرپرست معینیت تخنیکی وزارت فوایدعامه با حضور مفتی محمد هارون سرپرست زون. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۱۱ - ۱۴:۳۰
Background image

ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ جریان دارد

ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ شمالی و جنوبی به ارزش بیشتر از 53 میلیون افغانی در دو بخش با دو شرکت ساختمانی از سوی امارت اسلامی افغانستان قرارداد گردیده است و اکنون کار آن به شدت جریان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۴ - ۲۱:۴۲
Background image

دیدار سرپرست معینیت تخنیکی وزارت فوایدعامه با رئیس سازمان غذایی جهان در افغانستان و معاون و نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان

سید ادریس میر سرپرست معینیت تخنیکی وزارت فوایدعامه در حالیکه شماری از روئسای این وزارت حضور داشتند، با خانم مری الن، رییس سازمان غذایی جهانWFP)  ) در افغانستان و داکتر رامز الاکبروف. . .

BACK TO NEWS