تست مواد در لابراتوار های وزارت فوایدعامه از ۴ نوع به ۴۰ نوع افزایش یافته است

media_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴۷
تست مواد در لابراتوار های وزارت فوایدعامه از ۴ نوع به ۴۰ نوع افزایش یافته است

وزارت فوایدعامه بعد از حاکمیت ا.ا.ا، به منظور تطبیق باکیفیت پروژه ها؛ وسایل و ماشینری غیر فعال ریاست لابراتوارها را ترمیم و دو باره فعال نموده است و برای تجهیز بیشتر لابراتوار این وزارت بعضی وسایل و تجهیزات از خارج کشور خریداری نموده است که در نتیجه آن تست مواد از ۴ نوع به ۴۰ نوع افزایش یافته است. 

وزارت فواید عامه بر علاوه تست مواد در زون مرکز (کابل)، در سال روان هجری شمسی، در زون های کندهار و هرات لابراتوارها را فعال نموده و قرار است لابراتوار های زون ننگرهار، بلخ، پکتیا و کندز در آینده فعال گردد. 

اکنون در لابراتوار های وزارت فواید عامه تست مواد ساختمانی مانند؛ قیر، سمنت، خاک، اسفالت، کانکرت، جغل، سنگ و دیگر مواد ساختمانی آزمایش می‌شود. 

همچنان به تعداد پنج تن از انجنیران تخنیکی ریاست های مختلف این وزارت برای مدت ١٥ روز به منظور تریننک در بخش لابراتوارها به کشور ایران فرستاده شده است. 

قابل ذکر است؛ با فعال شدن این لابراتوار ها در قسمت ازمایش (تست) مواد اولیه ساختمانی سهولت ایجاد شده و در بهبود کیفیت بهتر پروژه ها مفید واقع خواهد شد.
 

.

5 months 2 weeks ago

.

.
aa

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۱/۵ - ۱۱:۱۳
Background image

وضعیت امروز سرک ها و شاهراه های کشور:

شاهراه سالنگ ها:
در شاهراه سالنگ ها هوا ابری است، از دو روز بدینسو برف جریان داشت، ضخامت برف در این شاهراه به ۴۷ سانتی متر رسیده است و شاهراه متذکره بروی ترافیک باز می‌باشد.
اکنون وسایط. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۲ - ۱۵:۱۶
Background image

کار ترمیم و داغ گیری سرک عمومی کابل - گردیز جریان دارد

کار ترمیم و داغ گیری برخی از قسمت های تخریب شده‌ی شاهره  کابل – گردیز در مربوطات ولایت لوگر توسط پرسونل و ماشینری ریاست فوایدعامه آن ولایت جریان دارد.

با ترمیم و داغگیری این سرک مشکلات. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱/۲ - ۱۴:۵۰
Background image

کار ترمیم اساسی پُل (باغ پُل) تکمیل و به بهره برداری سپرده شد

به اساس هدایت و توجه خاص عالی قدر امیر المؤمنین حفظ الله و تلاش وزارت فوایدعامه، کار ترمیم اساسی پُل (باغ پل) در مسیر شاهراه کندهار – هرات تکمیل و با حضورداشت شماری از مسؤلان  محلی به. . .

BACK TO NEWS