ساختمان بخش اول سرک قیصار – لامان بیشتر از ۶۸ فیصد پیشرفت کاری دارد 

shabnam_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۲ - ۱۲:۷
ساختمان بخش اول سرک قیصار – لامان بیشتر از ۶۸ فیصد پیشرفت کاری دارد 

پروژه قیصار – لامان به طول مجموعی ۲۳۳ کیلومتر؛ تکمیل کننده سرک حلقوی افغانستان است که از ولایت بادغیس آغاز و به ولایت فاریاب ختم می گردد، دو بخش آن تحت کار قرار دارد.

بخش اول این پروژه به طول ۳۴ کیلومتر از دره لامان آغاز و در نزدیکی شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس ختم می‌شود، بخش دوم آن به طول ۴۸ کیلومتر با عبور از مرکز قلعه نو به دره بوم ولسوالی مقر ولایت بادغیس امتداد می یابد.

بخش اول پروژه به قیمت بیشتر از ۳۶ میلیون دالر با یک شرکت ساختمانی خصوصی قرار داد گردیده و از سوی بانک انکشاف آسیایی تمویل میشود که دارای ۳۴ کیلومتر طول، ۱۰ متر عرض، ۸ پایه پل،  ۱۰۵ پایه پلچک و ۱۱۹۶۳ متر دیوارهای استنادی و محافظتی میباشد.

پروژه سرک حلقوی قیصار-لامان یک پروژۀ مهم ترانزیتی و بخشی از سرک حلقوی افغانستان است که ولایات شمالی را به غرب و جنوب غرب کشور وصل میسازد و ۱۵۱ کیلومتر آن در مراحل تخنیکی و تدارکاتی قرار دارد.

تکمیل این پروژه برای افغانستان اهمیت بی پیشینه یی تجارتی و اقتصادی دارد که نه تنها ولایات افغانستان را با هم دیگر وصل می کند بلکه مسیر مناسب اتصال منطقوی کشور نیز بحساب میآید.

وزارت فوایدعامه – کابل

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۲۰:۲۱
Background image

پیام تبریکی انجنیر نجیب الله یمین وزیر فواید عامه به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

هیئت رهبری و کارمندان وزارت فوایدعامه، عید سعید فطر را حضور جلالتمآب داکتر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و معاونین محترم شان، رهبری و اعضای محترم قوه های قضاییه و مقننه،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۲:۹
Background image

اعمار یک پایه پل به ارزش ۳۹ میلیون افغانی در بغلان ۲۸ فیصد پیشرفت کاری دارد

این پل ۶۸ متره آهن کانکریتی با دو خط حرکت میان قریه های قندهاری ها و صاحب زاده های ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان اعمار می شود که تا کنون ۲۸ فیصد پیشرفت کاری دارد.

پل متذکره به قیمت. . .

BACK TO NEWS