سرپرست و نامزد وزیر وزارت فوایدعامه معرفی گردید

mopw_admin
شنبه ۱۳۹۹/۷/۱۹ - ۱۰:۲۰
سرپرست و نامزد وزیر وزارت فوایدعامه معرفی گردید

سرپرست و نامزد وزیر وزارت فوایدعامه معرفی گردید

بر اساس حکم شماره ۱۷۵۵ مورخ ۱۳/۷/۱۳۹۹ مقام عالی ریاست جمهوری ا.ا، محترم انجنیر نجیب الله یمین به حیث سرپرست و نامزد وزیر وزارت فوایدعامه تعیین و طی محفلی که به همین مناسبت به روز پنج شنبه مورخ ۱۷ میزان ۱۳۹۹ تدویر یافته بود، توسط محترم داکتر فضل محمود فضلی رئیس عمومی اداره امور ریاست ج.ا.ا به کارمندان وزارت فوایدعامه معرفی گردید.

محترم داکتر فضل محمود فضلی رئیس عمومی اداره امور ریاست جمهوری، حکم شماره ذکر شدۀ مقام عالی ریاست جمهوری ا.ا را قرائت نموده و فرمود: آقای یمین یکی از کادر های ورزیده، مسلکی و تخنیکی کشور می باشد و در حالی مسوولیت رهبری وزارت فوایدعامه برایش سپرده می شود که ما شاهد تخریب سرک ها در نقاط مختلف کشور از سوی گروه های تروریستی میباشیم. حکومت افغانستان مصمم است که قسمت تخریب شده سرک ها را ترمیم و بازسازی نماید و ما توجه آقای یمین خواهانیم و همکار شان میباشیم.

همچنان رئیس عمومی اداره امور ریاست جمهوری از کارکرد ها و زحمات محمد یما شمس سرپرست قبلی وزارت فوایدعامه اظهار سپاس و امتنان نموده و بیان داشت که آقای شمس طی مدت زمان کاری خویش رضایت شخص جلالتمآب رئیس جمهوری ا.ا را بدست آورده است.

متاقباً محترم محمد یما شمس سرپرست قبلی وزارت فوایدعامه ضمن تبریکی به جناب یمین، گفت: یک سلسله اقدامات در راستای بهبود کاری و ایجاد اصلاحات در وزارت فوایدعامه صورت گرفته است و اطمینان دارم که این روند ادامه می یابد. وی همچنان از همکاری های همه جانبه کارمندان این وزارت، اظهار تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه، محترم انجنیر نجیب الله یمین سرپرست و نامزد وزیر وزارت فوایدعامه از اعتماد جلالتمآب رئیس جمهوری ا.ا، اظهار سپاس و امتنان نموده و بیان نمود: انجنیران انجن بازسازی یک کشور میباشد و آنان را منبع تولید فکر برای بازسازی کشور دانست و به همکاری های همه جانبه تمام کارمندان این وزارت تاکید نمود.

سرپرست و نامزد وزیر وزارت فوایدعامه افزود: یکی از دیدگاه های جلالتمآب رئیس جمهوری ا.ا، این است که افغانستان به چهار راه ترانزیت منطقه مبدل شود؛ جهت تحقق دیدگاه مقام عالی ریاست جمهوری ا.ا، ایجاب می نماید که ما توجه بیشتر به اتصال محلی داشته باشیم تا به اتصال منطقه یی برسیم و تمام زیربناهای که افغانستان را به چهار راه ترانزیت منطقه مبدل می نماید، باید اعمار گردد.

وی تاکید نمود که دیدگاه ما مبدل ساختن وزارت فوایدعامه از حالت مصرفی به منبع عایداتی برای کشور میباشد و هدف ما رشد سکتور خصوصی، تقویت ظرفیت های داخلی و استفاده از آن، ازبین بردن فرهنگ انحصار، بلند بردن کیفیت با کم ترین قیمت، ایجاد شغل و فرصت های کاری و حفظ و مراقبت سرک ها در کشور میباشد.

قابل ذکر است که آقای انجنیر نجیب الله یمین در سال ۱۳۷۹ هـ ش. مدرک لیسانس خود را در رشته انجنیری سیول (Civil) از پوهنځی انجنیری پوهنتون کابل، سند ماستری خویش را در سال ۱۳۸۷ هـ ش. از پوهنتون مهیدول (Mahidol) کشور شاهی تایلند در بخش مدیریت جامع منابع طبیعی و سپس سند فوق ماستری خویش را در سال ۱۳۹۳ هـ ش. از پوهنتون ایالتی مشیگن (Michigan) ایالات متحده امریکا در رشته منابع طبیعی بدست آورده است. وی دارای ۲۰ سال تجربه‌ کاری در ادارات ملی و بین المللی میباشد

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۱:۱
Background image

وزارت فوایدعامه در سال مالی ۱۳۹۹، ۲۶ پروژه را تکمیل نموده است.

وزارت فوایدعامه در سال مالی  ۱۳۹۹، ۲۶ پروژه را تکمیل نموده است

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۰:۴۱
Background image

دست آوردهای وزارت فوایدعامه در سال مالی ۱۳۹۹

دست آوردهای وزارت فوایدعامه در سال مالی ۱۳۹۹

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۹:۳۰
Background image

در مسیر آبادی

در مسیر آبادی

BACK TO NEWS

سایت های مرتبط