خوست: کار اعمار و ساختمان ۱۱ کیلومتر سرک در ولسوالی باک عنقریب تکمیل می گردد

wali_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۱۵:۱۸
خوست: کار اعمار و ساختمان ۱۱ کیلومتر سرک در ولسوالی باک عنقریب تکمیل می گردد

این سرک اسفالتی بیشتر از ۱۱کیلومتر طول دارد، از ولسوالی باک ولایت خوست آغاز الی بازار تریزایی امتداد دارد، تاکنون ۹۸.۶۸ فیصد کار آن تکمیل شده است و در آینده نزدیک به بهره برداری سپرده خواهد شد.

پروژه متذکره، میان وزارت فوایدعامه و یکی از شرکت های ساختمانی خصوصی به ارزش بیشتر از ۱۲۴ میلیون افغانی قرارداد گردیده و از سوی حکومت افغانستان تمویل می شود.

در جریان اعمار و ساختمان پروژه مذکور برای شماری از باشندگان محل به طور مستقیم و غیر مستقیم ۱۵۴۵۰ روز کاری ایجاد گردیده و با تکمیل شدن این سرک ۸۲۰۰ تن به طور مستقیم از آن مستفید می شوند.

با تکمیل شدن این سرک، برعلاوه اینکه قریه‌جات مسیر سرک باهم وصل می شوند؛ مشکلات ترانسپورتی باشندگان ولسوالی های باک، علی شیر و ځاځي میدان حل گردیده و دست‌رسی مردم نسبت به گذشته، به مراکز تجارتی، صحی و آموزشی سهل‌تر شده و اهالی مناطق متذکره می توانند فراورده های زراعتی شان از این مسیر به مرکز ولایت خوست انتقال نمایند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۴ - ۲۱:۴۲
Background image

دیدار سرپرست معینیت تخنیکی وزارت فوایدعامه با رئیس سازمان غذایی جهان در افغانستان و معاون و نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان

سید ادریس میر سرپرست معینیت تخنیکی وزارت فوایدعامه در حالیکه شماری از روئسای این وزارت حضور داشتند، با خانم مری الن، رییس سازمان غذایی جهانWFP)  ) در افغانستان و داکتر رامز الاکبروف. . .

شنبه ۱۴۰۰/۷/۳ - ۲۳:۱۴
Background image

ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ به ارزش بیشتر از 53 میلیون افغانی از سوی امارت اسلامی افغانستان آغاز گردید

ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ در سفر رسمی محترم مولوی بخت الرحمن شرافت معین مالی مالی و اداری وزارت فوایدعامه به ولایت پروان، در حالیکه وی را یک تیم تخنیکی و معاون مقام ولایت پروان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۳۱ - ۱۴:۲۱
Background image

سرپرست وزارت فوایدعامه با شماری از کارمندان و پرسونل خدماتی این وزارت دیدار نمود  

مولوی بخت الرحمن شرافت سرپرست وزارت فوایدعامه با شماری از کارمندان و پرسونل خدماتی این وزارت امروز یک‌شنبه، مورخ ۳۱ اسد ۱۴۰۰ در تالار جلسات، دیدار و مشکلات آنها را استماع نمود.

در این. . .

BACK TO NEWS