لغمان: اعمار و ساختمان بخش اول سرک مهترلام - بادپخ ۹۰ فیصد تکمیل گردیده است

wali_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۱۵:۲۴
لغمان: اعمار و ساختمان بخش اول سرک مهترلام - بادپخ ۹۰ فیصد تکمیل گردیده است

بخش اول سرک مهترلام – بادپخ ولایت لغمان از مرکز این ولایت آغاز الی ولسوالی بادپخ امتداد دارد که بیشتر از ۲۰ کیلومتر طول و ۶ متر عرض دارد و تاکنون ۹۰ فیصد کار آن تکمیل گردیده است.

پروژه متذکره، میان وزارت فوایدعامه و یکی از شرکت های ساختمانی خصوصی به ارزش بیشتر از ۳۱۹ میلیون افغانی قرارداد گردیده و از سوی حکومت افغانستان تمویل می شود.

اعمار و ساختمان این سرک، برای باشندگان ولسوالی باد پخ ولایت لغمان از اهمیت خاص اقتصادی و اجتماعی برخوردار بوده و نیز در جریان کار این پروژه فرصت های کاری برای شماری از باشندگان مسیر سرک مهیا شده است.

با تکمیل شدن پروژه مذکور، ولسوالی باد پخ به مرکز ولایت لغمان وصل شده و محصولات زراعتی به موقع و به صورت امن به بازار ها انتقال می گردد، همچنان دست‌رسی مردم به مراکز صحی، تجارتی و آموزشی نسبت به گذشته سهل تر می شود.

قابل ذکر است، سرک مهترلام – بادپخ بیشتر از ۴۱ کیلومتر طول دارد و به دو بخش تقسیم شده است که کار اعمار و ساختمان بخش دوم آن نیز جریان دارد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۴ - ۲۱:۴۲
Background image

دیدار سرپرست معینیت تخنیکی وزارت فوایدعامه با رئیس سازمان غذایی جهان در افغانستان و معاون و نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان

سید ادریس میر سرپرست معینیت تخنیکی وزارت فوایدعامه در حالیکه شماری از روئسای این وزارت حضور داشتند، با خانم مری الن، رییس سازمان غذایی جهانWFP)  ) در افغانستان و داکتر رامز الاکبروف. . .

شنبه ۱۴۰۰/۷/۳ - ۲۳:۱۴
Background image

ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ به ارزش بیشتر از 53 میلیون افغانی از سوی امارت اسلامی افغانستان آغاز گردید

ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ در سفر رسمی محترم مولوی بخت الرحمن شرافت معین مالی مالی و اداری وزارت فوایدعامه به ولایت پروان، در حالیکه وی را یک تیم تخنیکی و معاون مقام ولایت پروان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۳۱ - ۱۴:۲۱
Background image

سرپرست وزارت فوایدعامه با شماری از کارمندان و پرسونل خدماتی این وزارت دیدار نمود  

مولوی بخت الرحمن شرافت سرپرست وزارت فوایدعامه با شماری از کارمندان و پرسونل خدماتی این وزارت امروز یک‌شنبه، مورخ ۳۱ اسد ۱۴۰۰ در تالار جلسات، دیدار و مشکلات آنها را استماع نمود.

در این. . .

BACK TO NEWS