وزیر فوایدعامه با والی نورستان در مورد اعمار و ساختمان سرک های سومین پارک ملی و پروژه های دیگر دیدار و گفتگو نمود

haq_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۱/۵ - ۱۳:۱۸
وزیر فوایدعامه با والی نورستان در مورد اعمار و ساختمان سرک های سومین پارک ملی و پروژه های دیگر دیدار و گفتگو نمود

 

محترم انجنیر نجیب الله یمین وزیر فوایدعامه با محترم حافظ عبدالقیوم والی نورستان در دفتر کارش روی سرعت بخشیدن کار سرک کنر- پارون و بازسازی بعضی سرک ها دیدار و گفتگو نمود.

در آغاز والی نورستان معلومات مکمل سرک های ولایت نورستان را به وزیر فوایدعامه ارایه نمود، خواستار سرعت دادن کار پروژه ها گردید.

وزیر فوایدعامه به خواسته های والی نورستان پاسخ مثبت داده گفت، اعمار و ساختمان سرک های نورستان در اولویت کاری ما قرار دارد.

آقای یمین اضافه کرد، نظر به دیدگاه جلالتمآب رئیس جمهور کشور مبنی بر انکشاف ولایاتی که تا کنون بر آنها توجه خاص نشده است کار می نمایم .

وی افزود، پیشینه و ارزش تاریخی نورستان در تاریخ افغانستان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

موصوف علاوده نمود، با توجه به زیبایی ها، جنگلات، چراگاه ها، حیوانات وحشی، دریا و دره سبز زیبا و دوست داشتنی، در صورت داشتن امکانات روی اعمار و ساختمان و بازسازی بعضی سرک ها کار صورت خواهد گرفت.

مسیر سرک کنر- پاراون در گذشته مردم را به مشکلات مواجه ساخته بود که وزارت فوایدعامه با درک این مشکل و دیدگاه جلالتمآب رئیس جمهور اعمار و ساختمان سرک کنر – نورستان را در دو بخش به طول مجموعی ۲۷ کیلومتر به ارزش بیشتر از ۸۶۳ میلیون افغانی با دو شرکت ساختمانی قرار داد نمود که اعمار و ساختمان آن جریان دارد .

قابل ذکر است که نورستان در سال گذشته از سوی جلالتمآب رئیس جمهور و اداره ملی حفاظت از محیط زیست به عنوان سومین پارک ملی رسمآ نامگذاری گردید که در حال حاضر سیاحین از نقاط مختلف کشور به دیدن زیبای های آن به این ولایت سفر می نمایند.

وزارت فوایدعامه – کابل

د وري ۵ مه ۱۴۰۰

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۲۰:۲۱
Background image

پیام تبریکی انجنیر نجیب الله یمین وزیر فواید عامه به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

هیئت رهبری و کارمندان وزارت فوایدعامه، عید سعید فطر را حضور جلالتمآب داکتر محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان و معاونین محترم شان، رهبری و اعضای محترم قوه های قضاییه و مقننه،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۱۲:۹
Background image

اعمار یک پایه پل به ارزش ۳۹ میلیون افغانی در بغلان ۲۸ فیصد پیشرفت کاری دارد

این پل ۶۸ متره آهن کانکریتی با دو خط حرکت میان قریه های قندهاری ها و صاحب زاده های ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان اعمار می شود که تا کنون ۲۸ فیصد پیشرفت کاری دارد.

پل متذکره به قیمت. . .

BACK TO NEWS