کار قیر ریزی ٢٠٩ کیلو متر سرک، شاهراه کندهار - ارزگان آغاز گردید

media_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۸/۳۰ - ۱۴:۱۵
کار  قیر ریزی  ٢٠٩ کیلو متر سرک، شاهراه کندهار - ارزگان آغاز گردید

کار اسفالت ( قیر ریزی) ۲۰۹ کیلومتر سرک کندهار - ارزگان با حضور داشت ملاعبدالغني برادر معاون اقتصادی ریاست الوزراء ،الحاج ملا محمد عیسی ثانی  سرپرست وزارت فواید عامه، مولوی عبد الهادی یعقوب رئیس فواید عامه ولایت کندهار، محترم انجنیر شیر حسن خوشیوال مسئول پروژه های زون کندهار، ولسوال های خاک ریز و ارغنداب، قومندان های امنیه ولسوالی های متذکره وشماری از مسئولان  محلی و متنفذین قومی آغاز گردید. کار ترمیم سرک متذکره در دو بخش جریان دارد که بخش اول آن به طول  ۱۰۸ کیلومتر  با عبور از ولسوالی  های ارغنداب ، خاکریز ، و ولسوالی نیش ولایت کندهاررا با ولایت ازرگان وصل می نماید.  که هم اکنون کار قیر ریزی ۱۰ کیلو متر آن آغاز گردید.  همچنان بخش دوم این سرک به طول ۱۰۱ کیلومتر از ولسوالی ترینکوت شروع الی منطقه پل چتو ولسوالی دهراود ولایت ارزگان امتداد دارد ، که در آینده نزدیک ۱۰کیلومتر آن برای قیر ریزی آماده خواهد شد.    در مراسم افتتاح کار قیرریزی این پروژه نخست سرپرست وزارت فواید عامه الحاج ملا محمد عیسی ثانی درمورد پروژه متذکره معلومات مفصل ارایه نموده و گفت؛ باتطبیق این پروژه فاصله بین ولایت های غربی و شمال کشور صدها کیلومتر کم میشود، نقشه این شاهراه از نقشه های سابقه می باشد که بخش اول آن مطابق نقشه بوده که حدود ده ماه پیش کار آن آغاز گردیده بود، اکنون تکمیل و آماده‌ی اسفالت می باشد.  سپس الحاج ملا عبدالغنی برادر اخوند طی سخنان خویش از آغاز این پروژه ابراز خرسندی نموده و گفت؛ “خوشحالم که یکبار دیگر در افتتاح قیر ریزی یک سرک مهم کشور اشتراک نمودم “وافزود که با آغاز کار این پروژه  کار پروژه کابل - کندهار نیز اغاز گردیده است و اکنون جریان دارد. وی همچنان یاد آوری نموده  که  “از امیر المومنین الی یک مجاهد عادی امارت اسلامی افغانستان متعهد به آبادی وپیشرفت کشور هستند”. وهمچنان از مسولین شرکت قرار دادی نیز ابراز تشکری نموده که در این شرایط سخت ودشوار همراه امارات اسلامی ایستاده شده اند وکار بازسازی کشور را به پیش میبرند.   همچنان دراین مراسم ولسوال های ارغنداب و خاکریز نیز صحبت نموده و از همکاری همه جانبه  در تطبیق این  پروژه اطمینان دادند و سپس مسول پروژه های زون کندهار انجینر شیر حسن ‘خوشیوال’ در مورد پروژه معلومات تخنیکی ارایه نمود. قابل ذکراست که در امتداد هر دو بخش کار ترمیم و باز سازی شاهراه متذکره تعدادی از پل و پلچک ها نیز شامل میباشد که کار ترمیم آن میان وزارت فواید عامه  و شرکت ساختمانی و سرک سازی احسان حکیم  قرار داد گردیده است.  با اعمار  سرک مذکور مشکلات ترانسپورتی مردم نسبت به گذشته حل شده و مسافران نسبت به گذشته به آسانی رفت و امد خواهند نمود.

9 months ago

.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۵ - ۱۱:۵۹
Background image

سرپرست وزارت فواید عامه در جریان سفرش به ولایت های جنوب غربی و غرب کشور از پروژه های تحت کار این وزارت در ولایت های نیمروز و هلمند بازدید به عمل آورد

محترم الحاج ملا محمد عیسی "ثانی" سرپرست وزارت فواید عامه، در جریان سفرش به ولایت های جنوب غربی و غرب کشور در حالی‌که وی را شماری از روئسای مرکزی و تخنیکی همراهی می نمودند به ولایت های. . .

شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۵ - ۱۱:۵۱
Background image

کار دو پروژه در ولايت پکتيکا به ارزش حدود ۲۲ میليون افغانی تکمیل و به بهره برداری سپرده شد

کار دو پروژه از سوی وزارت فواید عامه در ولايت پکتيکا به ارزش حدود ۲۲ میليون افغانی تکمیل و باحضور داشت محترم مولوی محمد اکبر عادل رئیس فواید عامه آن ولایت و شماری از مسؤلین محلی، افتتاح. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۴۷
Background image

کار سرک آهن کانکریتی کوتل بوغابی ولایت بغلان به ارزش ۷۲ میلیون افغانی تکمیل و به بهربرداری سپرده شد

کار سرک آهن کانکریتی کوتل بوغابی ولایت بغلان از سوی وزارت فواید عامه به ارزش ۷۲ میلیون افغانی با حضور داشت والی محترم این ولایت، رئیس فوایدعامه و شماری از مسوولین محلی افتتاح و به. . .

BACK TO NEWS