اعلامیه مطبوعاتی وزار فواید عامه به مناسبت روز بیرق ملی

wali_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۱۵:۳۸
اعلامیه مطبوعاتی وزار فواید عامه به مناسبت روز بیرق ملی

بیرق ملی افغانستان سمبول آزادی، هویت ملی و نشان دهنده‌ی ملت متحد است و بخاطر همین ارزش های معنون آن هفتم ثور را به نام روز بیرق ملی مسمی نموده اند.

در ماده ۱۹ قانون اساسی افغانستان در رابطه به بیرق ملی چنین تذکر رفته است: بیــــــرق افغانــــستان مــــركب اســـت از: ســــه قطعــــه با رنگهـای سـیاه، سـرخ و ســـبز كــه بـــه صــورت عمــــــودی، بــــه انــــدازه هـــای مســـاوی، از چــــــپ بـــه راســت، در كنــار هــــــم واقــــــع شــده، عــرض هــر رنــگ برابــر نصــف طــول آن اســـــت و در وســـــط آن نشـــــان ملـــــی افغانستان قرار دارد.

نشــــان ملــــی افغانســــتان عبــــارت از محـــراب و منـــــبر بــه رنــگ ســفید مــی بـــاشـد كه در دو گـوشـــه آن دو بیـرق و در وســــط آن در قســــمت فـوقــانـــــی، كلمــــه مبــــارك لا الــــــه الا االله محمــــد رســــــــول االله و االله اكبـــــــــــر و اشـــــــعۀ خـــورشیــــــد در حال طلــــــــوع و در قــــــسمت تحتـــــانی آن تـــــاریخ ١٢٩٨هجــری شمســـی و كلمـه افغانـــستان، جــا داشته و از دو طرف با خوشه هـای گندم احاطه شده است.

وزارت فواید عامه تحت اعزاز بیرق ملی برای آبادی و بازسازی افغانستان متعهد است و با اعمار و ساختمان شاهراه و سرک‌های معیاری در قسمت اتصال منطقوی و مبدل شدن افغانستان به چهار راه ترانزیت منطقوی تلاش می نماید.

رهبری وزارت فواید عامه آرزو دارد تا بیرق ملی کشور همیشه در اهتزار بوده و برای اتحاد، همدلی و یک‌پارچگی مردم افغانستان تحت چتر آن دعا می نمایند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۴ - ۲۱:۴۲
Background image

دیدار سرپرست معینیت تخنیکی وزارت فوایدعامه با رئیس سازمان غذایی جهان در افغانستان و معاون و نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان

سید ادریس میر سرپرست معینیت تخنیکی وزارت فوایدعامه در حالیکه شماری از روئسای این وزارت حضور داشتند، با خانم مری الن، رییس سازمان غذایی جهانWFP)  ) در افغانستان و داکتر رامز الاکبروف. . .

شنبه ۱۴۰۰/۷/۳ - ۲۳:۱۴
Background image

ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ به ارزش بیشتر از 53 میلیون افغانی از سوی امارت اسلامی افغانستان آغاز گردید

ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ در سفر رسمی محترم مولوی بخت الرحمن شرافت معین مالی مالی و اداری وزارت فوایدعامه به ولایت پروان، در حالیکه وی را یک تیم تخنیکی و معاون مقام ولایت پروان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۳۱ - ۱۴:۲۱
Background image

سرپرست وزارت فوایدعامه با شماری از کارمندان و پرسونل خدماتی این وزارت دیدار نمود  

مولوی بخت الرحمن شرافت سرپرست وزارت فوایدعامه با شماری از کارمندان و پرسونل خدماتی این وزارت امروز یک‌شنبه، مورخ ۳۱ اسد ۱۴۰۰ در تالار جلسات، دیدار و مشکلات آنها را استماع نمود.

در این. . .

BACK TO NEWS