ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ به ارزش بیشتر از 53 میلیون افغانی از سوی امارت اسلامی افغانستان آغاز گردید

ashraf_admin
شنبه ۱۴۰۰/۷/۳ - ۲۳:۱۴
ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ به ارزش بیشتر از 53 میلیون افغانی از سوی امارت اسلامی افغانستان آغاز گردید

ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ در سفر رسمی محترم مولوی بخت الرحمن شرافت معین مالی مالی و اداری وزارت فوایدعامه به ولایت پروان، در حالیکه وی را یک تیم تخنیکی و معاون مقام ولایت پروان همراهی می کردند آغاز گردید.

در مراسم آغاز کار این پروژه، مولوی صاحب بخت الرحمن شرافت گفت: رهبری وزارت فوایدعامه در اولین روز های کاری بعد از نشست های تخنیکی، بررسی همه جانبه و شناسایی نقاط آسیب پذیر تصمیم گرفت که با توجه به مُهم این دهلیز اقتصادی و حل مشکلات ترانسپورتی مردم، در این فصل سال قسمت های تخریب شده‌ی این شاهراه را عاجل ترمیم نمایند.

 معین مالی و اداری وزارت فوایدعامه افزود: ترمیم 30 کیلومتر این شاهراه به دو بخش تقسیم شده است که بخش اول آن به طول 15 کیلومتر در سالنگ جنوبی به ارزش 26,700,000  افغانی با شرکت ساختمانی و انجنیری میرودان و بخش دوم آن به طول 15 کیلومتر در سالنگ شمالی به ارزش26,700,000  افغانی با شرکت ساختمانی نوی سپین غر لمتد قرارداد گردیده و قرار است تا یک ماه آینده تکمیل شوند.

وی افزود: کار ترمیم داخل تونل سالنگ در مراحل تخنیکی قرار دارد و بزوی کار عملی آن آغاز می شود و  کار ترمیم 12 کیلومتر این شاهراه از منطقه اولنگ به طرف جبل السراج توسط تیم ریاست حفظ و مراقبت سالنگها انجام می شود.

در ادامه، مولوی دوست محمد حقانی معاون مقام ولایت پروان، بزرگان قومی و تیم های تخنیکی بالنوبه صحبت نمودند و بخاطر عملی سازی این پروژه و پروژه های عام المنفعه وعده همکاری کردند.

رهبری وزارت فوایدعامه و امارت اسلامی افغانستان بخاطر حل مشکلات مردم، تطبیق پروژه های جدید، آغاز کار پروژه های انکشافی که کار شان باقی مانده است تلاش می نمایند.

دفتر مطبوعاتی وزارت فوایدعامه

 

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۷/۱۹ - ۱۰:۱۰
Background image

کار  ترمیم اساسی  8 کیلومتر سرک کابل – میدان شهر با قطع نوار رسماً آغاز گردید

 

 کار ترمیم اساسی ( قیرریزی ) 8 کیلومتر سرک از پل کمپنی شهر کابل به طرف میدان شهر، توسط محترم سید ادریس میر سرپرست معینیت تخنیکی وزارت فوایدعامه با حضور مفتی محمد هارون سرپرست زون. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۱۱ - ۱۴:۳۰
Background image

ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ جریان دارد

ترمیم 30 کیلومتر شاهراه سالنگ شمالی و جنوبی به ارزش بیشتر از 53 میلیون افغانی در دو بخش با دو شرکت ساختمانی از سوی امارت اسلامی افغانستان قرارداد گردیده است و اکنون کار آن به شدت جریان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۴ - ۲۱:۴۲
Background image

دیدار سرپرست معینیت تخنیکی وزارت فوایدعامه با رئیس سازمان غذایی جهان در افغانستان و معاون و نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان

سید ادریس میر سرپرست معینیت تخنیکی وزارت فوایدعامه در حالیکه شماری از روئسای این وزارت حضور داشتند، با خانم مری الن، رییس سازمان غذایی جهانWFP)  ) در افغانستان و داکتر رامز الاکبروف. . .

BACK TO NEWS