وزارت فوایدعامه: در طی مراحل انوایس هیچ پروژه تاخیر صورت نگرفته است اعلامیه مطبوعاتی

ashraf_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۱۵:۴۱
وزارت فوایدعامه: در طی مراحل انوایس هیچ پروژه تاخیر صورت نگرفته است اعلامیه مطبوعاتی

با توجه و حمایت جلالتمآب محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از سکتور خصوصی و تصمیم رهبری فعلی وزارت فوایدعامه، در طی مراحل انوایس هیچ پروژه تاخیر صورت نگرفته بلکه؛ به زمان معین آن طی مراحل گردیده است .

۱– اکنون مشکلات طی مراحل انوایس ها نسبت به گذشته حل گردیده و وزارت فواید عامه از آغاز سال مالی تا اکنون انوایس های باقیمانده سال ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و سال مالی ۱۴۰۰ را اجرا نموده است؛ ولی بنابر مسدود شدن کود (۲۰۰۰۰) وزارت مالیه انوایس های یک ماه گذشته طی مراحل نشده است.

۲ – شرکت ها مکلف اند تا پروژه ها را مطابق قرارداد به وقت معین آن تکمیل نمایند، از اینکه شماری از شرکت ها پروژه ها را به زمان تعیین شده تکمیل کرده نتوانستند، دلایل پیشنهاد تمدید زمانی شان غیر قانونی و برای وزارت فوایدعامه قابل قبول نیست.

۳ – آنعده شرکت های قراردادی که مستحق تمدید زمانی هستند، مطابق قانون تمدید زمانی آنها به اداره تدارکات ملی ارسال گردیده، اکنون در جریان طی مراحل قرار دارد و به زودی به جلسه کمیسیون تدارکات ملی ارایه می شود.

۴ - اکثریت انوایس ها مشکلات تخنیکی دارد و از طرف وزارت بارها این مشکلات بالای شرکت ها اصلاح شده که به همین دلیل بعضی شرکت ها شکایت کرده اند. اما؛ وزارت به آنعده افراد مفسد اجازه نمی دهد که توقع دارند با پرداخت رشوه اسناد غیر قانونی شان اجرا شود.

۵ – وزارت فوایدعامه دو هفته قبل، از تمام شرکت های قراردادی دعوت بعمل آورده بود تا در مورد مشکلات، پیشنهادات و سهولت ها بحث همه جانبه و رو در رو صورت گیرد که روز پنج شنبه نماینده گان ۱۸شرکت قراردادی در جلسه اشتراک نموده بودند و از فعالیت های رهبری فعلی وزارت ابراز خرسندی نمودند.

انجنیر نجیب الله یمین وزیر فوایدعامه از فعالیت ها و کارکردهای آنعده شرکت های قراردادی ستایش می کند که مطابق معیار ها پروژه ها را به پیش می برند و درخواست مشروع هیچ شرکت تا هنوز بی جواب نمانده است .

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۱ - ۱۰:۳۲
Background image

نشست مشترک میان هیئت خط آهن وزارت فوایدعامه افغانستان و هیئت خط آهن ازبکستان در شهر کابل برگزار گردید

در این نشست ها که دیروز در ارگ و امروز در وزارت فوایدعامه برگزار گردیده است؛ طرفین فیصله نمودند که اجلاس پنج جانبه افغانستان، ازبکستان، پاکستان، روسیه و قزاقستان پیرامون اتصال خط آهن. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۳ - ۱۶:۱۳
Background image

سروی ترمیماتی شاهراه کابل – کندهار از سوی وزارت فوایدعامه آغاز می شود

به اساس هدایت رهبری وزارت فوایدعامه 32 تن از انجنیران مسلکی بخش مختلف این وزارت در هماهنگی با شرکت های ساختمانی افغان صداقت و باختر گروپ از کابل الی کندهار این شاهراه را سروی ترمیماتی. . .

شنبه ۱۴۰۰/۸/۲۹ - ۱۵:۵۱
Background image

سه تن از روئسای جدید التقرر در وزارت فوایدعامه معرفی گردیدند

به اساس لزوم دید رهبری وزارت فوایدعامه ا.ا.ا، محترمان هریک انجنیرعامر یاسر به حیث سرپرست ریاست کنترول و کیفیت پروژه ها، مفتی هارون رشید به حیث سرپرست ریاست اداری و خدمات و مولوی. . .

BACK TO NEWS