کار ساختمانی فاز دوم قطعه چهارم خط آهن هرات - خواف از سوی وزارت فواید عامه طی مراسمی افتتاحیه آغاز گردید

media_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۸ - ۱۴:۹
کار ساختمانی فاز دوم قطعه چهارم خط آهن هرات - خواف از سوی وزارت فواید عامه طی مراسمی افتتاحیه آغاز گردید

کار ساختمانی فاز دوم قطعه چهارم خط آهن هرات - خواف باحضور داشت مولوی بخت‌الرحمن شرافت معین خط آهن وزارت فواید عامه، شیخ مولانا اسلام‌جار والی هرات،  الحاج مهاجر فراهی معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ و شماری از روئسای محلی آغاز گردید.

آقای شرافت درمراسم افتتاحیه این پروژه گفت: « امارت اسلامی تلاش می ورزد  تا افغانستان را به چهار راهی تجاری بین کشورهای جهان و منطقه  تبدیل نماید.

همچنان وی افزود که کشورهای منطقه باید از فرصت های سرمایه گذاری موجود در افغانستان استفاده نموده و برای تقویت و توسعه روابط تجاری تلاش بیشتر نمایند.

این پروژه به طول ۴۷.۳ کیلومتر از منطقه رباط پریان والسوالی زنده جان ولایت هرات آغاز تا میدان هوایی این ولایت امتداد دارد، که به تکمیل آن شهرک صنعتی هرات از راه ایران به کشور های اروپای وصل خواهد شد.

راه خط آهن هرات – خواف آخرین فاز قطعه چهارم در این مسیر می باشد که کار اعمار آن به شرکت  ساختمانی بین الملی گاما به ارزش ۵۳ میلیون افغانی در سال ۱۴۰۳به تاریخ ۹ حمل  قرارداد گردیده بود.
مسیر خط آهن خواف- هرات در مجموع به چهار بخش تقسیم شده است که دو بخش آن به طول ۷۳ کیلومتر در کشور آیران و به طول ۱۵۲ کیلومتر در افغانستان امتداد دارد .
قابل یادآوری است، به تکمیل کار راه خط آهن هرات – خواف افغانستان به کشور های همسایه، منطقه و جهان متصل شده و در ضمن کاهش قیمت ترانزیت اموال تجارتی، انتقال سریع اموال تجارتی ، به صدها تن  از هموطنان  عزیز نیز زمینه کار فراهم خواهد شد .

1 year 1 month ago

.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۴:۳۳
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد

بدینوسیله به تأسی از فقره (2) ماده چهل وسوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده میشود، وزارت فواید عامه در نظر دارد  قرارداد پروژه تهیه و تدارک روغنیات و مواد چرب کننده مورد ضرورت ریاست. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۹:۴۹
Background image

اطلاعیه وزارت فواید عامه در مورد شاهراه سالنگها

وزارت فواید عامه کار باقیمانده بازسازی و ترمیم شاهراه ها را در سه بخش آغاز نموده است و به منظور تنظیم بهتر رفت و آمد وسایط ترانسپورتی از تمام دریوران محترم وسایط باربری و مسافر‌بری. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۰ - ۸:۳۹
Background image

هفته گذشته از طریق خط آهن (۷۶۸۸۱) متریک تُن انتقالات صورت گرفته است

در هفته گذشته از تاریخ (۸ الی ۱۴ ماه سرطان سال ۱۴۰۳ هـ.ش) از طریق خطوط آهن وزارت فواید عامه افغانستان (۷۶۸۸۱) متریک تُن انتقالات صورت گرفته است.
در این میان از طریق بندر حیرتان(۶۲۱۳۳). . .

BACK TO NEWS